Ruszyły zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP

„Korona królów” to tytuł nowego serialu historycznego wyprodukowanego przez Telewizję Polską. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do niego, a pierwsze informacje na jego temat podał „Teleexpress”.

„Korona królów” to serial, który prawdopodobnie rozpocznie się w czasach ostatnich lat rządów Władysława Łokietka, jednak większość jego fabuły skupi się na Kazimierzu Wielkim. Być może obejmie również okres panowania dynastii Jagiellonów – wszystko zapewne zależy od popularności produkcji.

Jak powiedział prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, serial ten będzie pierwszą wielką produkcją TVP od 30 lat. – „Korona królów” będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat. Pokaże piękno naszej historii, czasy odbudowywania naszej państwowości– powiedział. Dodał również, że produkcja będzie wzorowała się m.in. na słynnym tureckim serialu „Wspaniałe stulecie”.

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących serialu. Wiadomo, że w obsadzie znajdą się: Halina Łabonarska, Mateusz Król, Marta Bryła oraz Marcin Rogacewicz. Nie znamy natomiast ani planowanej ilości odcinków ani daty premiery.

Nie wszystkim pomysł stworzenia tego typu serialu się podoba. Co bardziej złośliwi porównują go choćby do „Świata według Kiepskich” albo piszą o marnym odpowiedniku „Gry o Tron”. Jednak na ocenę, czy będziemy mieli do czynienia z solidną, historyczną produkcją, trzeba poczekać do premiery.

Źródła: onet.pl, wprost.pl, tvp.info, tvp

Fot. „Korona królów”: kadr (screen TVP)

Michał Czornak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*