Szóste spotkanie cyklu „Uwierzyć w muzeum?”

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Uwierzyć w muzeum?”  „Czy są wartości, dla których warto ryzykować życie swoje lub innych?”

Gość specjalny: Michał Jagiełło – taternik, alpinista, ratownik TOPR-u, pisarz, poeta, publicysta.

17 marca, godz. 18.00
Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Anielewicza 6, Warszawa

Wstęp wolny

Michał Jagiełło uczestniczył w wielu wspinaczkach w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze. Pokonał wiele trudnych ścian, największym jego osiągnięciem alpinistycznym jest nowa droga na północnej ścianie
Dent d’Herens. Jest także pisarzem, poetą i eseistą. W jego twórczości częste są motywy górskie. Publikował m.in. w drugoobiegowym kwartalniku politycznym „Krytyka”, współredagował miesięcznik „Przegląd Powszechny”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prowadzi zajęcia w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W 2009 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju ratownictwa górskiego, odwagę i poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, oraz za działalność w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Halina Bortnowska jest publicystką, filozofem i teologiem, byłą redaktorką miesięcznika „Znak”. Od lat komentuje aktualne zjawiska społeczne z perspektywy etycznej i chrześcijańskiej. Jest autorką książek: „Już / jeszcze nie”, „Co to, to nie” i „Wszystko będzie inaczej” (z Jolantą Steciuk).

Stanisław Krajewski jest profesorem filozofii, współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ze strony żydowskiej. Autor m.in. „54 komentarzy do Tory dla nawet najmniej religijnych spośród nas”.

Dodatkowe informacje:
http://www.jewishmuseum.org.pl/pl/wydarzenie/uwierzyc-w-muzeum?d=1

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*