Tragedia we włoskiej bazylice. Zginął turysta

W bazylice Świętego Krzyża we Florencji doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kamienny fragment budowli spadł na hiszpańskiego zwiedzającego, w wyniku czego turysta zginął.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w czwartek 19 października w bazylice Świętego Krzyża we włoskiej Florencji. Na hiszpańskiego turystę spadł kamienny fragment budowli. Ów fragment, który był w kształcie kwadratu o średnicy 15 centymetrów, spadł na mężczyznę z wysokości około 20 metrów. Upadek kamiennego elementu spowodował śmierć hiszpańskiego turysty. Fragment, który spowodował tragedię, był elementem podtrzymującym belkę transeptu bazyliki. Świątynia została zamknięta do odwołania.

Budowę florenckiej bazyliki Świętego Krzyża rozpoczęto w 1294 roku, a zakończono w 1442. W roku następnym świątynia została konsekrowana przez papieża Eugeniusza IV. Jest jedną z najważniejszych świątyń zakonu franciszkanów we Włoszech. Bardzo często bazylika nazywana jest włoskim Panteonem, gdyż w świątyni pochowali zostali między innymi Michał Anioł, Niccolo Machiavelli, Dante Alighieri czy też Galileusz.

Hubert Nowak / Veritas de Historia

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*