W Rockford odbyła się największa impreza rekonstrukcyjna poświęcona II Wojnie Światowej

W Rocford, w Stanach Zjednoczonych w miniony weekend odbyła się największa w tym kraju impreza rekonstrukcyjna poświęcona czasom II Wojny Światowej. W pokazie uczestniczyło 1300 rekonstruktorów i ponad 60 autentycznych pojazdów.

Dni II Wojny Światowej w Rockford to największe tego rodzaju wydarzenie poświęcone historii II wojny światowej w Stanach Zjednoczonych i na Środkowym Zachodzie. Miejscem imprezy był teren wiktoriańskiej wioski, będącej częścią Muzeum Midway Village w Rockford, w stanie Illinoi. Niesamowita oprawa wydarzenia pozwalająca zanurzyć się w historycznym otoczeniu, każdego roku przyciąga do Rockford tysiące miłośników historii i zwykłych gapiów.

Widzowie mogli zwiedzać liczne obozowiska wojskowe, obserwować potyczki i wspaniałe sceny batalistyczne z wykorzystaniem pirotechniki, słuchać całej gamy wykładów historycznych, prezentacji multimedialnych i występów muzycznych oraz korzystać podczas tegorocznej edycji imprezy z kilku nowych atrakcji. Jak co roku na terenie imprezy swoje stoiska mieli również sprzedawcy militariów z całego Środkowego Zachodu.

W tegorocznej mprezie uczestniczyło 1300 rekonstruktorów i ponad 60 autentycznych pojazdów  z czasów II wojny światowej. Starcia poszczególnych grup rekonstrukcyjnych można było śledzić na ogromnych telebimach. Goście imprezy mieli również możliwość uczestniczenia w niej w ubraniach cywilnych stylizowanych na lata 40-te XX wieku, otrzymywali wówczas specjalną plakietkę, z którą  poruszali się po terenie obozowiska.

Dni II Wojny Światowej w Rockford to niesamowite wydarzenie, które rokrocznie przyciąga tłumy gości z całego świata.

Źródła: rockfordbuzz.com

Zenon Purta

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*