Wesprzyj powstanie komiksu „Umarłem na Gibraltarze”

W rocznicę katastrofy gibraltarskiej, rozpoczyna się akcja crowdfundingowa komiksu „Umarłem na Gibraltarze” na portalu
Wspieram.to

www.wspieram.to/nagibraltarze

okladkaKomiks przedstawia nieznaną, mroczną stronę drugiej wojny światowej. Maciej Parowski, współtwórca Funky’ego Kovala powiedział o nim:
„Długie, ciekawe, oryginalne, kontrowersyjne”

„Umarłem na Gibraltarze” to opowieść o wydarzeniach z 1943 roku dziejących się w Europie, których finałem była śmierć generała Sikorskiego. Naczelny Wódz jest tu postacią drugoplanową, a głównymi bohaterami jest dwójka ludzi: polski
kurier oraz enigmatyczna postać, która przybywa z Ameryki do Europy w celu wykonania supertajnej misji.

Komiks pokazuje wojnę w inny niż zazwyczaj sposób. Nie pokazuje zniszczeń, barykad ani matek płaczących po stracie swych synów. Na kolejnych planszach widzimy cyniczną rozgrywkę pomiędzy Aliantami, Niemcami i Sowietami.
W tryby tej straszliwej machiny dostała się Polska, której przywódcy i żołnierze znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Muszą podjąć ostateczną rozgrywkę…

„Umarłem na Gibraltarze” to nowy na polskim rynku gatunek historycznego thrillera. Komiks przesiąknięty mrokiem, brutalnością i cynizmem. A zarazem opowieść o rozpadzie starego świata, ginącego wraz z końcem wojny.

Autorem scenariusza jest Piotr Mańkowski, autor opowieści „Mamy dużo czasu”, nagrodzonej na tegorocznym konkursie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Autorem rysunków jest Tomasz Kleszcz, znany z serii „Kamień Przeznaczenia” oraz „Polskiego Ducha”.

Strona facebookowa komiksu: www.facebook.com/nagibraltarze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*