Wrocławskie Zimowe Warsztaty Łaciny Żywej | Patronat medialny

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję

Wrocławskich Zimowych Warsztatów Łaciny Żywej,

które odbędą się

w dniach 16 – 21 marca 2015 r. w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego

Warsztaty są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych nauką języka łacińskiego: studentów, pracowników naukowych i dydaktycznych, nauczycieli szkół średnich oraz ich uczniów – zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Celem warsztatów jest intensywna i – co najważniejsze – bardziej efektywna nauka języka łacińskiego, w tym nabywanie umiejętności wysławiania się w tym języku, oraz prezentacja nowatorskich metod jego nauczania, które uczestnicy będą mogli wykorzystywać w codziennej pracy dydaktycznej.

Zajęcia w trzech grupach zaawansowania poprowadzą: Marcin Loch, doktorant w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Paolo Pezzuolo ze Scuola Normale Superiore di Pisa oraz Cecilie Koch, wiceprezes Latinitati Vivae Provehendae Associatio (L.V.P.A.).

W tym roku Paolo Pezzuolo poprowadzi również zajęcia z języka greckiego!

Dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego udział w zajęciach jest bezpłatny. Koszt warsztatów (w pełni przeznaczony na zwrot kosztów podróży dla prowadzących) dla pozostałych uczestników z Polski wynosi 30 PLN, dla gości z zagranicy – 15 EUR.

Inauguracja warsztatów odbędzie się 16 marca 2015 r. około godziny 10:00 w czytelni Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Komuny Paryskiej 21).

Szczegółowe informacje i zgłoszenia pod adresem: [email protected] Zgłoszenia są przyjmowane do 8 marca 2015 r.

Pobierz formularz zgłoszeniowy – Formularz

plakat schola 02 pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*