Wykład z cyklu Kultura dawnego Gdańska

Muzeum Historii Miasta Gdańsk zaprasza na ostatni już w tym roku wykład z cyklu Kultura dawnego Gdańska w dniu 10 grudnia 2014 r. (środa) o godz. 17.00 do Domu Uphagena.

W czasie wykładu dr Marcin Szerle podejmie próbę zestawienia, tworzonego w międzywojniu od podstaw, systemu ochrony zdrowia​ w Gdyni, z tym funkcjonującym w Wolnym Mieście Gdańsku, a opartym na wielowiekowych tradycjach i doświadczeniach. Autor postara się ukazać występujące podobieństwa i różnice między przyjętymi rozwiązaniami w zakresie lecznictwa, oraz przybliżyć wzajemne powiązania między tymi miastami.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w losowaniu publikacji (szczegóły na stroniehttp://www.domuphagena.pl/).

O referencie:

Dr Marcin Szerle – gdynianin z urodzenia i zamieszkania, silnie związany z całym Trójmiastem. Historyk, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (specjalizacja muzealnictwo), na której to uczelni uzyskał stopień doktora w zakresie historii Polski XX wieku. Od przeszło dekady zajmuje się problematyką społeczną międzywojennej Gdyni, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ochrony zdrowia. Podejmuje także m. in. wątki przebiegu ruchów migracyjnych w okresie II RP.

Pracownik merytoryczny Muzeum Emigracji w Gdyni, wcześniej długoletni edukator w Muzeum Miasta Gdyni. Autor kilkunastu publikacji naukowych, w tym z zakresu muzealnictwa. Członek Oddziału Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Przewodnik turystyczny po Gdańsku, Sopocie i Gdyni, ukierunkowany na architekturę modernizmu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*