Wystawa „Pompeje” z British Museum na ekranach Kina Nowe Horyzonty

W lutym widzowie Kina Nowe Horyzonty będą mieli okazję obejrzenia retransmisji nowatorskiego projektu Pompeii Live. To pierwsza w historii produkcja tego typu zrealizowana przez londyńskie British Museum. Widzowie kina obejrzą zapis spektakularnej wystawy Życie i śmierć w Pompejach i Herkulanum (Life and Death in Pompeii and Herculaneum) w znakomitej jakości obrazu HD. Wystawa została uchwycona w specjalny sposób, będąc dostosowaną do pokazywaniu w warunkach kinowych.

Wystawa jest pierwszą ekspozycją w British Museum, pokazującą historię legendarnych antycznych miast, oraz największym od ponad 40 lat wydarzeniem w tej instytucji. Prestiżowe wydarzenie było wielkim przebojem tegorocznej sceny kulturalnej Londynu. Wystawa przenosi widzów w świat rzymskich metropolii 2000 lat temu – pokazuje życie na ulicy oraz w domu. Widzowie zobaczą z bliska mnóstwo eksponatów, które przybyły do Londynu z Włoch, na przykład słynne odlewy ludzi zatopionych w lawie z Wezuwiusza, jak również obiekty odtwarzające nieistniejący już świat: sprzęt domowego użytku, ubrania, biżuterię, meble, rzeźby, mozaiki, czy nawet żywność… Pompeii to nie tylko fascynująca podróż po muzealnych korytarzach, lecz również zapierająca dech wizja odtwarzająca starożytny świat sprzed wulkanicznej apokalipsy oraz efektowna lekcja historii, daleka od nudnych wizyt muzealnych. Materiał zawiera efektowne, specjalnie przygotowane inscenizacje oraz bogatą oprawę muzyczną i literacką.

Po starożytnej przestrzeni oprowadzą widzów znakomici eksperci – kurator wystawy Paul Roberts, profesor uniwersytetu w Cambridge Mary Beard, historyczka Bettany Hughes, szef kuchni Giorgio Locatelli i ogrodnik Rachel de Thame.

Więcej informacji na www.kinonh.pl

Pompeje z British Museum
15 lutego (sobota), godz. 18.00
13 lutego (czwartek), godz. 12.00 (pokazy dla szkól i seniorów)

Ceny biletów:

normalny – 40 zł

ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy)– 35 zł

grupowy dla szkół – 20 zł

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*