Adolf Hitler

20 kwietnia 1889 roku w austriackim Braunau am Inn urodził się Adolf Hitler

Urodził się Adolf Hitler – Uczestnik I wojny światowej, Niemiecki polityk, Wódz (Führer) i kanclerz (Reichskanzler) Rzeszy. Był przywódcą Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), ideolog nazizmu zwanego inaczej hitleryzmem lub narodowym socjalizmem. Był twórcą i dyktatorem III Rzeszy, jest także odpowiedzialny za liczne zbrodnie przeciw ludzkości. Autor książki „Mein Kampf”, która była swoistą biblią narodowych-socjalistów.

Adolf Hitler uważany jest za osobiście odpowiedzialnego za politykę rasową III Rzeszy, holocaust oraz śmierć milionów ludzi. Jego działania doprowadziły do wybuchy II wojny światowej, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku od napadu na Polskę. Wojna ta pochłonęła życia około 50 milionów istnień ludzkich. Hitler piastował stanowisko kanclerza Niemiec od 30 stycznia 1933 roku do 30 kwietnia 1945 roku kiedy to wraz z poślubioną wcześniej Ewą Braun popełnił samobójstwo połykając cyjanek potasu lub strzelając sobie z pistoletu w usta.

Za udział w I wojnie światowej został odznaczony Krzyżem Żelaznym I klasy, Krzyżem Żelaznym II klasy oraz Czarną Odznaką za Rany, został również odznaczony Złotą Odznaką za Rany po zamachu na jego życie 20 lipca 1944 roku. W chwili śmierci miał 56 lat Zwłoki dyktatora i jego małżonki zostały spalone przez esesmanów ze straży przybocznej.

One Comment

  1. Udowodnili ,że hitler się nie zabił w bunkrze tylko uciekł do Argentyny (badania 2016 rok ) A wszyscy w zaparte że wódz Niemiecki się zastrzelił gdzie nawet mengele umarł sobie na zawał w latach 70 , no prosze…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*