Anglicy udowadniają, że można stać się milionerem dzięki historii

Anglicy, a właściwie jedno małżeństwo z Wielkiej Brytanii udowodniło właśnie, iż na historii można się dorobić. Ba! Nawet zostać milionerem. I to z dnia na dzień. Wystarczy tylko mieszkać odpowiednim miejscu.

Zwykła angielska rodzina, na co dzień mieszkająca w starym domu- bliźniaku z epoki wiktoriańskiej. Z dnia na dzień życie małżeństwa diametralnie się zmienia. Dokonują takiego znaleziska…

Brzmi jak blurb kryminału czy powieści przygodowej? Prawie. A jeśli już to kiepskiej. W każdym razie w tym wypadku jest to prawda. Najprawdziwsza prawda, parafrazując klasyka.

Zwyczajna brytyjska rodzina na strychu swojego domu w Berkshire w Anglii odnalazła prawie bajeczny skarb, na który składało się kilkanaście sztuk broni (białej i palnej), biżuterii i przedmiotów codziennego użytku. Najczęściej są one, albo wykonane, albo pokryte metalami szlachetnymi, a co za tym idzie bardzo cenne, nie tylko z naukowego i muzealnego, ale i czysto materialnego punktu widzenia.

Wnikliwe oględziny i badania kolekcji wykazały, iż artefakty te pochodzą z indyjskiego miasta Tipu i należały one najprawdopodobniej do sułtana.

Teraz kolekcja z Berkshire zostanie sprzedana na aukcji, gdzie może osiągnąć zawrotną cenę kilku, może nawet kilkunastu milionów funtów. Tym samym brytyjska para ma szansę zostać jednymi z nielicznych ludzi, którzy dzięki historii staną się milionerami!

Źródło: msn.com

Dawid Siuta

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*