Apel o pomoc w porządkowaniu mogił

Stowarzyszenie Przyjaciół 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich 26 października prosi o pomoc w uporządkowaniu mogił zamordowanych w 1939 roku w Bydgoszczy.

Stowarzyszenie zwraca się do mieszkańców Bydgoszczy, przede wszystkim do mieszkańców dzielnicy Fordonu, organizacji oraz szkół. Porządkowanie mogił zostało zaplanowane na 26 października 2013 r. w Dolinie Śmierci w Fordonie. Zbiórka o godz. 15.00.

Przedstawiciele stowarzyszenia piszą w apelu: „W naszej tradycji jest czuwanie nad grobami poległych żołnierzy i zamordowanych mieszkańców w naszym województwie. Jak co roku zapalamy znicze i składamy wiązanki kwiatów na mogiłach. Teren, na którym znajdują się groby jest niestety zbyt rozległy, przekraczający nasze możliwości osobowe, aby sprawnie i skutecznie uporządkować to miejsce, zgrabić liście, rozstawić znicze. Zapraszamy wszystkich chętnych i chcących wykazać się postawą patriotyczną do stawienia się na posterunku z miotami i grabiami w dłoni, aby w odruchu dobrego serca pomóc uporządkować teren przyległy do cmentarza w Dolinie Śmierci w Fordonie.”

Galeria zdjęć z 2012 roku jest dostępna pod adresem:  http://www.26puw.pl/aktualnosci/archiwum-2012/wszystkich-swietych-2012

Dołączamy się do prośby Stowarzyszenia Przyjaciół 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Razem można zrobić coś dobrego. Liczymy na Waszą bezinteresowność!

Zdjęcie z nagłówka to brama do Doliny Śmierci w Bydgoszczy. Źródło: Wikimedia commons

Anna Stypułkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*