Archeologia i ołówki

Te dwa tytułowe hasła bliskie są każdemu chyba mieszkańcowi Pruszkowa. Dla ułatwienia powiązane jednym tylko nazwiskiem – braci Majewskich – archeologa oraz założyciela pruszkowskiej fabryki ołówków.

Działalność Majewskich była na tyle szeroka, że bez trudu odnaleźć w niej można inspiracje dla najróżniejszych atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z całego wachlarza tych możliwości skorzystaliśmy tworząc nasz muzealny program w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego będą miały swoją odsłonę 14 września. 

PROGRAM:

11.00 i 17.00 – Muchy łapać – teatrzyk inspirowany twórczością Erazma Majewskiego. To propozycja Opowieści z walizki dla dzieci od lat 6 (chociaż i nieco młodsze mogą znaleźć w spektaklu sporo przyjemności);

11.00 (dla dzieci w wieku 6-9 lat) i 13.00 (dla dzieci w wieku 10-12 lat) – Dlaczego doktor Muchołapski tak kochał owady? – najmniejsi mieszkańcy parku Potulickich, spacer dla rodzin z dziećmi;

Dla nieco starszych i dorosłych gości:

16.00 – Bracia Majewscy – między pruszkowskim przemysłem a archeologią. Opowieść o niezwykłym rodzeństwie z przełomu XIX i XX wieku. Spotkanie z Marią Krajewską (Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie) oraz rodziną Majewskich poprowadzi Grzegorz Zegadło, dyrektor pruszkowskiej biblioteki.

Ponadto:

11.00-15.00 – Archeostacja, czyli okazja do wcielenia się w archeologa i poszukiwacza skarbów.

Przez cały czas czynna będzie także nasza wystawa stała.

Dodatkową atrakcją będzie również wystawa czasowa Amerykanin w Warszawie. Stolica w obiektywie Juliena Bryana 1936-74.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*