Będzie większy budżet na budowę Muzeum Historii Polski

Rząd zatwierdził uchwałę zwiększającą budżet na budowę Muzeum Historii Polski. Będzie on wynosić 659 mln zł. Wydłużono także termin budowy do 2020 roku.

Rząd przyjął we wtorek nowelizację ustawy, która zwiększa budżet na budowę Muzeum Historii Polski. Po dokładnym zapoznaniu się z aktualnym warunkami finansowymi oraz organizacyjnymi budowy muzeum budżet został zwiększony z 310 do 659 mln zł. Wydłużono również termin budowy do 2020 roku. Wszelkie zmiany są bezpośrednio związane ze zwiększeniem planowanej powierzchni budynku muzeum z 24 do ok. 45 tys. m kw. Dodajmy, że pierwotny program budowy Muzeum Historii Polski przyjęła Ewa Kopacz w 2015 roku.

Zdaniem CIR Muzeum Historii Polski jestem jednym z najważniejszych przedsięwzięć w dziedzinie polityki pamięci i polityki historycznej. Ma prezentować zagadnienia kluczowe dla państwowości
i historii Polski w perspektywie długookresowej. Jego zadaniem będzie promowanie polskiego dziedzictwa historycznego w świecie, a także dotarcie do jak największej liczby osób ciekawych historii i losów naszego państwa oraz przyciągnięcie i zainteresowanie tą tematyką ludzi młodych.

Muzeum Historii Polski ma stać się ośrodkiem głębszej myśli i refleksji o polskiej historii – dodał CIR.

Źródło: dzieje.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Małgorzata Wołoch

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*