Budowle Inków znalezione w środku peruwiańskiej dżungli

Mieszkańcy lasu deszczowego nieopodal Cusco odnaleźli pozostałości inkaskiej cytadeli. O niesamowitym odkryciu już poinformowane zostały odpowiednie instytucje i niebawem sprawą zajmą się archeolodzy.

Gęste lasy Ameryki Południowej skrywają nie jedną tajemnicę. Jak się okazało, dotyczy to także wielkich, kamiennych budowli sprzed wieków. Grupa Peruwiańczyków, obcujących na co dzień z dżunglą, całkiem przypadkiem 9 września dokonała wielkiego odkrycia. 9 września wypasając zwierzęta niedaleko Megantoni National Sanctuary, zauważyli oni kamienne, ukryte pod roślinnością budowle. Lokalni mieszkańcy zachowali się prawidłowo i poinformowali władze.

Wkrótce by jeszcze raz obejrzeć i udokumentować znalezisko wybrała się grupa składająca się z nieświadomych odkrywców i miejscowych władz. Wykonano fotografie na których oglądać można fragmenty kamiennych murów, budynków i platform, przysypanych przez opadłe liście i mech.

Sprawą zajął się Wilfredo Alagon, La Convencion mayor, który zgłosił przedstawił odkrycie State-run Decentralized Culture Directorate of Cusco, która zapowiedziała rychłe przybycie na miejsce ekspedycji archeologicznej.

Źródło: Andina.com.pe

Maksymilian Krasoń/ Veritas de Historia

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*