Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” wchodzi na ekrany ukraińskich kin

Od 31 stycznia 2019 r. na ekrany ukraińskich kin wchodzi najnowsza polska-brytyjska filmowa produkcja historyczna, film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” opowiadający o polskich pilotach biorących udział w Bitwie o Wielką Brytanię podczas II wojny światowej.

Do ukraińskiej dystrybucji film wchodzi pod nazwą Дивізіон надії („Dywizjon nadziei”). Film trafi do ok. 100 kin na terenie całej Ukrainy. Będzie to największa dystrybucja polskiego filmu na Ukrainie od czasów filmów „Ogniem i Mieczem” oraz „Katyń”.

Przedsięwzięcie jest realizowane z inicjatywy Instytutu Polskiego w Kijowie, który jest generalnym partnerem dystrybucji, przy wsparciu pozyskanym na promocję filmu od polskich firm PZU Ukraina, Kredobank (Grupa PKO BP), Plastics Ukraina, Future Processing Ukraina oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Oficjalna ukraińska premiera filmu odbędzie się w Kijowie w dniu 30 stycznia br., z udziałem Ambasadorów RP i Wielkiej Brytanii na Ukrainie oraz twórców filmu (producent Jacek Samojłowicz, aktorzy John Kay Steel i Anna Prus). Premiery lokalne odbędą się w dniu 31 stycznia br. w Odessie oraz 1 lutego w Charkowie, we współpracy z Konsulatami Generalnymi RP w tych miastach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*