Historia aktywnie: I Rajd Rowerowy „Śladami historii” w Poznaniu!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się rajd rowerowy zorganizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej, z okazji 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Trasa rajdu „Śladami historii”. Źródło: www.ipn.gov.pl

Miejscem zbiórki na godzinę 9:00 obrano Muzeum Martyrologiczne w Luboniu – Żabikowie.  35.  kilometrowa trasa powiedzie przez ujmujący fauną i florą Nadwarciański Szlak Rowerowy, brzegiem Warty, do samego serca puszczykowskich lasów. Po drodze zaplanowano zwiedzanie Pałacu w Jeziorach – byłej rezydencji namiestnika Kraju Warty – Artura Greisera, podziemi dworu oraz otaczającego ogrodu. Całość kompleksu jest usytuowana w malowniczej okolicy nad Jeziorem Góreckim. Kluczem programu będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, treścią powracających do czasów zrywu narodowego z 1944 roku. Historyczny klimat podsycą wspomnienia żołnierzy z Armii Krajowej.

Na metę rajdu obrano stację PKP w Luboniu. Przewidziany czas imprezy to 8 godzin. Należy dodać, iż IPN wyznaczył limit uczestników mogących wziąć udział w rajdzie na 45 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń, które można wysyłać drogą elektroniczną (skany wypełnionej karty) na adres [email protected], lub składać osobiście, w budynku instytucji przy ulicy Rolnej 45a w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji pod adresem http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2013/poznan/i-rajd-rowerowy-sciezkami-historii-poswiecony-pamieci-powstancow-warszawskich-3-sierpnia-2013

Zdjęcie przedstawia siedzibę Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Źródło: http://www.wielkopolskipn.pl

Emilia Szymkowiak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*