II edycja Konkursu o Nagrody Przeszłość/Przyszłość | Wydłużenie terminu zgłoszeń

Konkurs o Nagrody Przeszłość / Przyszłość to inicjatywa mająca na celu dokonanie przeglądu oraz nagrodzenie i upublicznienie najlepszych inicjatyw związanych z promocją i upamiętnianiem polskiej historii, które pomimo swoich ewidentnych atutów, pozostają szerzej nieznane. Kandydatów w Konkursie można zgłaszać do 15 lipca 2022 r.

Nagrody przyznane zostaną przez Kapitułę Konkursową w następujących kategoriach:

 1. „Upamiętnienie w terenie”;
  b) „Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą;
  c) „Strażnicy Ksiąg” (księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa);
  d) „Innowacyjne formy edukacji historycznej” ;
  e) „Polonia i Polacy
  granicą”.

Podczas pierwszej edycji Konkursu zgłoszonych zostało aż 65 inicjatyw, spośród których trudno było wybrać te najlepsze. Konkurs oraz finałowa gala zostały zwieńczone publikacją oraz raportami, które dostępne są na naszej stronie internetowej.

Nagrodzenie najciekawszych inicjatyw związanych z promocją to nie wszystko! Wzorem roku ubiegłego wszystkich nominowanych, laureatów, a także zarejestrowanych uczestników zaprosimy na finałową galę Przegląd Przeszłość/Przyszłość, która będzie odbywać się od 26 do 28 sierpnia 2022 roku. Pierwsze dwa dni wydarzenia zostaną zorganizowane w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, ostatniego dnia zaś zaprosimy Państwa do Warszawy na spacer historyczny oraz zwiedzanie Biblioteki im. Janusza Kurtyki.

Podczas gali poza Nagrodami w Konkursie Przeszłość/Przyszłość wręczona zostanie także Nagroda im. Janusza Kurtyki w VI edycji Konkursu. Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowane zostaną debaty i inne inicjatywy, których celem jest promocja polskiej historii.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie, w naszym niezwykłym projekcie, dzięki któremu przeszłość przekuwamy w przyszłość.

Regulamin, szczegółowe warunki konkursu, oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.fundacjakurtyki.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*