II Lubelska Wiosna Historyczna | Konferencja naukowa

Koło Naukowe Historii Krajów Europy Wschodniej, Koło Naukowe Historyków Studentów, Studenckie Koło Naukowe Archiwistów, Koło Naukowe Studentów Krajoznawców UMCS oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów wszystkich kierunków humanistycznych oraz każdego zainteresowanego tematyką historii do wzięcia udziału w II Lubelskiej Wiosny Historycznej, która odbędzie się w dniach 20 – 21 maja 2016 roku w Instytucie Historii UMCS przy Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a w Lublinie.
Wydarzenie zostało objęte przez nasz portal patronatem medialnym.

Konferencja będzie podzielona na dwie części: studencką i doktorancką. Obrady będą toczyć się w ramach pięciu paneli: Wpływ jednostek na funkcjonowanie instytucji i organizacji (tylko dla doktorantów), Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w XXI wieku, Turystyka historyczna jako dziedzina nauki, Recepcja motywów historycznych w publicystyce i kulturze popularnej, Margines społeczny na przestrzeni dziejów.

Postanowiliśmy przedłużyć czas nadsyłania zgłoszeń do 6 kwietnia 2016 r. Swoje propozycje wystąpień prosimy kierować na adres mailowy: [email protected]. Formularz zgłoszeniowy do pobrania znajduje się http://knhs.umcs.lublin.pl/formularzIILWH.doc na stronie organizatora. Również http://knhs.umcs.lublin.pl/II%20LUBELSKA%20WIOSNA%20HISTORYCZNA%20-%20Zaproszenie.pdf w tym miejscu znajdziecie Państwo oficjalne zaproszenie na konferencję zawierające informacje m.in. na temat opłaty konferencyjnej oraz publikacji.
Zapraszamy również do odwiedzenia https://www.facebook.com/iilwh/ strony konferencji na portalu facebook

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*