IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie

Warszawskie Dni Kawaleryjskie odbędą się w Łazienkach Królewskich w Warszawie już po raz czwarty. Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego – organizator imprezy – obchodzić będzie 13 rocznicę swojego powstania. Specjalnie dla mieszkańców stolicy, kawalerzyści przygotowali szereg atrakcji. Wystarczy wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich, by cofnąć się w czasie do lat 30. i poczuć klimat przedwojennej Warszawy.

Warszawskie Dni Kawaleryjskie rozpoczynają się w poniedziałek 1 maja o 14:30 pokazem wyszkolenia kawalerii na Hipodromie w Łazienkach Królewskich. Następny pokaz odbędzie się w środę 3 maja o 17:00. Kawalerzyści zaprezentują przed Państwem pokaz musztry konne oraz widowiskowego władania szablą i lancą.
Jednak prawdziwą moc wrażeń przyniesie nam dopiero weekend 5-7 maja, podczas którego w Łazienkach Królewskich rozegrają się kawaleryjskie zawody hipiczne Eliminacje Mistrzostw Polski Militari, kolejne pokazy, spotkania autorskie i kino letnie!

W piątek 5 maja, na hipodromie w Starej Miłośnie, rozpoczną się zawody kawaleryjskie – Eliminacje Mistrzostw Polski Militari, gdzie zostaną rozegrane cross i strzelanie oraz przegląd mundurowy.

O 21:00 w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich, w ramach kina letniego, odbędzie się projekcja filmu „Śluby Ułańskie”.

W sobotę 6 maja w Łazienkach Królewskich zostaną rozegrane ujeżdżenie i najbardziej widowiskowe konkurencje Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, czyli władanie bronią białą – lancą i szablą. Specjalnie na tę okazję zawodnicy z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy, by móc wystartować w miejscu historycznego hipodromu.

W Sali Wielkiej Podchorążówki, w Łazienkach Królewskich od 10.00 do 15.00, na entuzjastów czekać będą spotkania historyczne, zorganizowane we współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Ważnym punktem obchodów, trzynastego już święta pułkowego będzie pokaz galowy musztry konnej, który będzie można zobaczyć w Łazienkach Królewskich w sobotę 6 maja o godzinie 14:30. Następnie goście będą mieli okazję obejrzeć pokaz 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich z Orzysza.

O 16:30 na Tarasie Pałacu na Wyspie odbędą się najważniejsze uroczystości Święta – apel wraz z ceremonią wręczenia sztandaru dla 1 Batalionu Zmechanizowanego. Apel poprzedzi pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy WP, a zakończy pokaz musztry paradnej wraz z koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Niedzielę 7 maja szwoleżerowie rozpoczną od mszy świętej o godzinie 8:00 w Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej w Warszawie. Następnie na powrót w Łazienkach Królewskich na hipodromie od 13:00 rozegrana zostanie ostatnia konkurencja – skoki przez przeszkody.

Tegoroczne Warszawskie Dni Kawaleryjskie zakończy dekoracja zwycięzców w Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, która rozpocznie się na hipodromie w Łazienkach o godzinie 16:00.

Więcej informacji:
http://3szwol.pl
http://dni-kawaleryjskie.pl

http://nagrodawieniawy.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*