W Hondurasie odnaleziono ślady zaginionego miasta

Międzynarodowa ekipa archeologów odnalazła głęboko w honduraskiej dżungli pozostałości zaginionego miasta nieznanej wcześniej cywilizacji. Znalezisko to potwierdza miejscowe legendy na temat istnienia „Miasta Małpiego Boga”.

Ekspedycja archeologiczna miała posłużyć odnalezieniu śladów starożytnych cywilizacji, ukrytych głęboko w honduraskiej dżungli. Niejako przy okazji miała też zweryfikować miejscowe legendy dotyczące zaginionego „Białego Miasta”, określanego też, jako miasta „Małpiego Boga”. Ekipie archeologów, wspomaganych też przez miejscowych przewodników i zaprawionych w sztuce przetrwania w dżungli byłych żołnierzy SAS, towarzyszył zespół składający się z pisarza i fotografa, działających pod szyldem National Geographic.

Ekspedycję poprzedziło wykonanie szeregu badań obrazowych, między innymi skanów radarowych i zdjęć lotniczych oraz satelitarnych, które ujawniły obecność sztucznych konstrukcji pod powierzchnią lasu. Ruszająca w ślad za nimi ekspedycja naukowa na przełomie lutego i marca odnalazła ślady obecności nieznane wcześniej cywilizacji, która rozwijać się musiała w sporej izolacji. Ruiny budowli zaginionego miasta znajdują się w najbardziej dziewiczej części tamtejszego lasu deszczowego.

Dalsze badania ruin w honduraskiej dżungli zaplanowane zostały na nieokreśloną bliżej przyszłość.

Źródło: histecho.com
Fot. Wikimedia Commons

Dawid Siuta

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*