Jutro dowiemy się o początkach Hanzy, pierwszej korporacji handlowej w Europie

Już jutro o godzinie 20:00 na kanale naszego redaktora naczelnego Andrzej Włusek – historia poza horyzont będziemy mogli się dowiedzieć jak powstał jeden z pierwszych i największych związków handlowych średniowiecznej Europy, czyli Hanza.  

Hanza, czyli związek kupców, a później związek miast kupieckich to bardzo ciekawa struktura, która powstała w XIII wieku i trwała do drugiej połowy XVII wieku. Swym zasięgiem obejmował basen morza bałtyckiego oraz północnego, a jej potęga gospodarcza i militarna potrafiła rzucić na kolana nawet władców ówczesnej Europy. Hanza była tworem wyjątkowym, który bardzo trudno ująć w jakieś sztywne ramy. Temat Hanzy jest bardzo ciekawy, gdyż ukazuje jak ważny wpływ na politykę ma handel i kontrola szlaków handlowych.
W jutrzejszym materiale będziemy mogli zobaczyć początki Hanzy i podstawy sukcesu. Sam cykl będzie się składał z kilku odcinków zatem zapraszamy do oglądania.

Liczymy na wasze komentarze pod filmem, co pozwoli na poznanie waszego zdania jak i wywołania dyskusji.

Kanał znajdziecie TUTAJ.

One Comment

  1. Dzień dobry, prośba o poprawienie Hazna na Hanza, bo nagłówek wygląda, jakby redaktor nie wiedział, o czym pisze. Raz pojawia się Hazna, raz Hanza.
    Dziękuję

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*