Komunikat organizatorów akcji „Projekt: Pilecki”

Szanowni Państwo, nasi Darczyńcy,

Bardzo dziękujemy za wsparcie inicjatywy PROJEKT: PILECKI. W ramach zbiórki publicznej (za zgodą ministra administracji i cyfryzacji) zebraliśmy 151 236,76 z potrzebnych 214 000 złotych od 1163 darczyńców. To wciąż zbyt mało, aby zrealizować film, ale wystarczająco dużo, by z całą odpowiedzialność stwierdzić, że film powstanie. Możemy nawet podać przybliżoną datę premiery: jesień 2014.

To także wystarczająco dużo, byśmy nie musieli prosić o wsparcie polityków i urzędników. Mieli na to wystarczająco dużo czasu i wiele sposobności. Teraz nie chcemy dawać im możliwości „kupienia” sobie alibi, bo uważamy, że nie zdali egzaminu.

Wartością akcji PROJEKT: PILECKI jest nie tylko stan konta, ale także – a może przede wszystkim – jej obywatelski charakter. Wiemy, że ten obywatelski wymiar jest również bliski Rodzinie pułkownika Witolda Pileckiego. Dlatego zdecydowaliśmy się nie zamykać konta akcji PROJEKT: PILECKI. Akcja ta wynika wprost z celów statutowych Stowarzyszenia Auschwitz Memento, a działalność statutową Stowarzyszenia obywatele mogą wspomagać dobrowolnymi datkami. Pozostawienie otwartego konta akcji PROJEKT: PILECKI (nie jest to główne konto Stowarzyszenia) wynika również z naszej troski o transparentność. Każda złotówka, która wpływa na to konto może być przeznaczona wyłącznie na produkcję filmu o Witoldzie Pileckim.

Szanowni Państwo, jesteśmy już blisko celu. Wciąż liczymy na Waszą ofiarność i aktywność. Budźcie obywatelskiego ducha, jak to czynił Witold Pilecki i uświadamiajcie ludziom, że wolność to także powinności i koszty. Na tyle jesteśmy wolni, na ile chcemy być.

Zarząd Stowarzyszenia Auschwitz Memento

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*