„LATO W MNW” / 1 lipca – 31 sierpnia 2014

 O tym, że wakacje w mieście nie mają prawa być nudne, przekonają się w tym roku nie tylko najmłodsi, lecz także dorośli i nastoletni amatorzy sztuki. 1 lipca 2014 roku startuje „Lato w MNW” – specjalny wakacyjny program przeznaczony dla dużych i małych gości gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3.

Lato w MNW 2014 - warsztaty dla młodzieżyPodczas familijnych zajęć organizowanych w dni powszednie (oprócz poniedziałków) będzie można – między innymi – poznać pracę konserwatora muzealnego i stworzyć własne niepowtarzalne dzieło sztuki. Dzieci i ich opiekunowie spróbują również ożywić eksponowane w muzealnych galeriach obrazy i zajrzą do garderoby przedstawionych na nich postaci.

Uczestnicy wtorkowych warsztatów poświęconych dziełom zakupionym przez Fundację GESSEL do Zbiorów Sztuki Nowoczesnej MNW spróbują udowodnić, że narzekania na „dzisiejszą młodzież” są podobnie bezzasadne jak utyskiwania na kondycję sztuki współczesnej. W programie cyklu skierowanego do nastolatków uwzględniono spotkania z najważniejszymi współczesnymi twórcami i twórczyniami, między innymi Katarzyną Kozyrą i Joanną Rajkowską.

Dorośli widzowie przekonają się, że wakacyjna wycieczka po muzealnych galeriach może być równie emocjonująca jak egzotyczna wyprawa. Edukatorzy przygotowali dla nich oprowadzania po wystawie czasowej Aleksander Gierymski 1850–1901 i po ekspozycjach stałych (w tym spacer tropem najważniejszych arcydzieł prezentowanych w MNW – raz w tygodniu także w języku angielskim) oraz cykl czwartkowych wieczornych spotkań poświęconych wybranym motywom, technikom i tendencjom w sztuce.

Lato w MNW 2014Program „Lato w MNW“ potrwa do końca sierpnia br. Szczegółowe informacje o poszczególnych cyklach i zajęciach są dostępne na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Warszawie (www.mnw.art.pl → zakładka „Edukacja“ → „Aktualnie“ → LATO W MNW).

Do 10 sierpnia trwa wystawa czasowa Aleksander Gierymski 1850–1901, której także towarzyszy bogaty program wydarzeń. Zapraszamy na wykłady niedzielne, spotkania czwartkowe i niedzielę z końcem wieku (20 lipca). W przestrzeni ekspozycji można również korzystać z multimedialnych przewodników stworzonych za pomocą kreatora aplikacji mobilnych Kinetise.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*