Łazienki Królewskie wchłoną Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło decyzję o połączeniu Łazienek Królewskich w Warszawie z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Planowane połączenie obu muzeów ministerstwo tłumaczy koniecznością racjonalizacji wydatkowania środków publicznych.

28 września w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ukazało się obwieszczenie, na mocy którego niebawem dojdzie do połączenia Łazienek Królewskich i Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w jedną instytucję kultury o nazwie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. W ślad za połączeniem docelowo do nowo tworzonego muzeum trafi ponad 10 tysięcy eksponatów (wypchane zwierzęta, trofea myśliwskie, powozy etc.), które dotychczas wystawiane były pod szyldem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Przejmowane muzeum z uwagi na połączenie tematyki łowieckiej z jeździecką w skali kraju jest placówką unikatową. Mieści się w dwóch zabytkowych budynkach znajdujących się na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie, w tzw. „Koszarach Kantonistow” i „Stajni Kubickiego”. Placówka zajmuje się popularyzacją wiedzy przyrodniczej, łowieckiej, hipologicznej oraz historycznej, organizując wystawy stałe i czasowe oraz inne imprezy kulturalne.

Włączenie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa do Łazienek Królewskich MKiDN tłumaczy koniecznością racjonalizacji wydatkowania środków finansowych czyli najprościej mówiąc poszukiwaniem oszczędności.

Źródła: warszawa.wyborcza.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Zenon Purta

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*