Mieszkaniec Rybnika w odnalazł pod podłogą karabin Mauser

Mieszkaniec Rybnika, podczas remontu strychu, odnalazł broń z czasów II Wojny Światowej z kilkoma sztukami amunicji w magazynku. Po wizycie policjantów ustalono, że jest to Mauser, który zostanie przekazany do muzeum.

Mieszkaniec Rybnika podczas remontu swojego domu i prowadzenia prac na strychu budynku pod podłogą znalazł broń z czasów II wojny światowej. O znalezisku właściciel domu natychmiast poinformował policjantów. Wezwani na miejsce mundurowi ustalili, że jest to Mauser – podstawowy karabinek sił zbrojnych III Rzeszy.

Rzeczniczka rybnickiej policji, Bogusława Kobeszko przekazała, że „Broń była schowana pod podłogą z desek. Okazało się, że to niemiecki karabinek mauser, wyprodukowany w 1938 roku. W magazynku broni znajdowały się jeszcze trzy sztuki amunicji”. Następnie kontynuowała swoją relację, że „Z uwagi na swoją wartość historyczną, policjanci postanowili przekazać karabin do muzeum”.  Tym samym muzeum wzbogaci się o nietypowo odnaleziony eksponat.

Policja postanowiła również zaapelować do osób, które natkną się kiedyś na podobne znalezisko. „Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionej broni, czy też niewypałów. Jeżeli zauważyłeś podobny przedmiot, natychmiast powiadom policjantów – apeluje przy okazji” – przypomniała rzeczniczka rybnickiej policji.

Źródło: dziennikzachodni.pl
fot. ARC KMP w Rybniku

Maciej Polak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*