Militarny i rekreacyjny weekend w Skwierzynie

W miniony długi sierpniowy weekend na poligonie w Skwierzynie odbyła się trzecia edycja Pikniku Militarnego MASH – zapowiedź tego wydarzenia pojawiła się na naszym portalu. Podczas trzydniowej imprezy goście tegorocznego spotkania mogli obejrzeć niespotykany na co dzień sprzęt wojskowy oraz podziwiać popisy kilkudziesięciu rekonstruktorów odtwarzających epizody walk z czasów II wojny światowej – odgłos wystrzelanej amunicji, okrzyki żołnierzy, spektakularne wybuchy oraz dynamiczna akcja przyciągnęły wielu widzów.

Unikalną wręcz atrakcją dla odwiedzających były przejazdy licznie zgromadzonym sprzętem wojskowym, zarówno zabytkowym jak i tym do niedawna używanym przez Wojsko Polskie.

Jedną z atrakcji była replika niemieckiej Pantery, jednego z największych czołgów II Wojny Światowej, a także znane z serialu Czterej pancerni rosyjskie T-34. Nie zabrakło także amerykańskich Shermanów. Dynamiczne pokazy sprzętu wojskowego przyciągnęły bardzo dużą liczbę osób, nie tylko miłośników militariów.

Atrakcją tegorocznych pokazów były akrobacje lotnicze w wykonaniu trzech samolotów (w tym Messerschmittów) – przyjemnie się oglądało podniebne wyczyny pilotów i ich maszyn.

Całość uzupełniała możliwość obejrzenia zestawów rakietowych oraz wyposażenia 35. Dywizjonu Rakietowego OP ze Skwierzyny.

Wieczorami piknikiowicze mogli na chwilę oderwać się od militarnej tematyki i wspólnie bawić się przy muzyce zespołu Lemon, dźwiękach reggae zespołu Netka oraz mocniejszych dyskotekowych i rockowych wykonaniach grup Milano i RWA.

Niedziela upłynęła natomiast pod znakiem Smaków Pojezierza organizowanych wspólnie przez Lokalną Grupę Rybacką Pojezierze Dobiegniewskie oraz Gminę Skwierzyna – tego dnia goście mogli posmakować wyśmienitych potraw rybnych i bawić się wraz z kabaretem Koń Polski. Całość imprezy zakończył wieczorny koncert szantowy.

Więcej informacji o wydarzeniach ze Skwierzyny znajdziecie Państwo na stronie www.skwierzyna.pl oraz na naszym profilu na portalu Facebook.

Serdecznie zapraszamy do Skwierzyny!

Foto: Daniel Andalukiewicz

 


Więcej zdjęć: http://skwierzyna.pl/rotator/2012-wito-wojska-polskiego-fotorelacja.html

Informacji udzielił Mariusz Florczak z Urzędu Miejskiego w Skwierzynie.

Anita Świątkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*