Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Najstarsze zdjęcie amerykańskiego prezydenta odnalezione

Najstarsze zdjęcie amerykańskiego prezydenta odnalezione

Odnalezione zostało zdjęcie Johna Quincy’ego Adamsa z 1843 roku. Jest to najstarsze zdjęcie, na którym prezentuje się amerykański prezydent.

Odnalezione zdjęcie szóstego prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Quincy’ego Adamsa zostało wykonane pomiędzy ósmym, a szesnastym dniem marca 1843 roku. Zdjęcie wykonane metodą dagerotypu zostało zrobione w studiu fotograficznym Philipa Hassa w Waszyngtonie. Adams wręczył fotografię kongresmenowi Horacemu Everettowi. Zdjęcie w rękach rodziny Everettów było aż do 2017 roku – niedawno odnalazł je potomek kongresmena. Fotografia, na której został ukazany Adams zostanie wystawiona na aukcji. Dom aukcyjny Sotheby’s liczy, że zdjęcie Adamsa zostanie sprzedane za około 150-250 tysięcy dolarów.

John Quincy Adams urodził się 11 lipca 1767 roku w Braintree. Był szóstym prezydentem Stanów Zjednoczonych – swoją funkcję sprawował od 1825 do 1829 roku. Następnie był członkiem amerykańskiej Izby Reprezentantów. Zmarł 23 lutego 1848 roku w Waszyngtonie. Co ciekawe, John Quincy Adams był synem Johna Adamsa (1735-1826), drugiego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który urzędował w latach 1797-1801.

Źródło: nytimes.com

Hubert Nowak

PartnerzyPrzewiń do góry