Niesamowita metamorfoza w Tel Awiwie

Historyczny klasztor w Tel Awiwie został zamieniony w luksusowy hotel.

W miejsce zakonnych cel pojawiły się przestronne pokoje. Dawna kaplica została zamieniona w bar, a XIX – wieczne piwnice w restaurację.

Taki jest efekt metamorfozy dawnego francuskiego klasztoru i szpitala, pochodzących z XIX wieku. Znajduje się on w Jaffie, będącej jedną z najpiękniejszych dzielnic Tel Awiwu. Renowacji obiektu dokonał John Pawson, brytyjski projektant, razem z Ramym Gillem – lokalnym architektem i konserwatorem. Stworzyli tym samym wyjątkowe wnętrza Hotelu Jaffa. Udało im się połączyć ze współczesnym dresingiem elementy dawnej architektury arabskiej i neoromańskiej. Surowe powierzchnie ścian zostały odsłonięte, a zabytkowe elementy odrestaurowane.

Sama nieruchomość została znacząco rozbudowana. Na gości czeka obecnie 120 pokoi. Pomiędzy budynkami zachowano centralny dziedziniec. Podczas wykopalisk odsłonięto fragmenty XIII – wiecznej baszty, które zostały wkomponowane w hotelowe lobby. Wnętrze zostało wyposażone w nowoczesne meble, w których widać nawiązanie do Bauhausu.

Źródła: fpiec.pl, turystyka.wp.pl, o2.pl

Wojciech Sobański

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*