Nowoodkryte azteckie pochówki mogą doprowadzić do cesarskiego grobowca

Odkryte niedawno azteckie pochówki zdają się naprowadzać archeologów pracujących na tym stanowisku do nieodkrytego dotąd grobowca królewskiego. Znalezisko to może doprowadzić do największego przełomu w badaniach nad historią Ameryki Prekolumbijskiej.

Ekipa meksykańskich archeologów odkryła bardzo bogatą komorę, pełną artefaktów, będących pozostałościami ofiar azteckich oraz masowym grobowcem. Znalezisko to może doprowadzić badaczy do nieuchwytnego dotąd cesarskiego grobowca Azteków. W kolejnych warstwach stanowiska archeologicznego– według naukowców– może znajdować się komora grobowa, poszukiwana od lat.

Badania archeologów, które nadal trwają mogą przyczynić się do jednego z największych przełomów w badaniach nad historią starożytną obu Ameryk. Odkrycia mogą potwierdzić zapisy kronikarzy europejskich, którzy towarzyszyli odkrywcom Nowego Świata.  Opisywali oni obrzędy pogrzebowe trzech królów Azteków, rządzących na przełomie XV i XVI stulecia n.e. Według ich relacji prochy władców były składane wraz z kosztownymi przedmiotami i sercami niewolników złożonych w ofierze bogom.

Źródło: BBC.com
Fot. Wikimedia Commons

Dawid Siuta

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*