Odnaleziono łuk i strzały, które liczą około 4 000 lat

Na wysoko położonej przełęczy górskiej w szwajcarskich Alpach odkryto przedmioty z epoki brązu. Były to pozostałości łuku, strzał, a także pojemnika na żywność, które liczą około cztery tysiące lat.

Na terenie szwajcarskich Alp badacze odnaleźli szczątki łuku i strzał, które zostały wykonane około 2000 – 1800 roku przed naszą erą. Zostały one odkryte na przełęczy Lötschenpass na wysokości około 2700 metrów nad poziomem morza. Oprócz pozostałości po łuku i strzałach odnaleziono również drewniany pojemnik, który zdaniem badaczy pełnił funkcję magazynującą żywność. Wszyskie te przedmioty mają liczyć około 4 tysięcy lat i zdaniem badaczy miały należeć do osoby, którego parała się łowiectwem.

Przedmioty te zostały odnalezione w miejscu, które odkrył pracownik schroniska górskiego Beat Dietrich w 2011 roku. Szczątki łuku, strzał i pojemnika na żywność z epoki brązu zostały odnalezione we wrześniu bieżącego roku. Wiek znalezisk został ustalony dzięki badaniom przeprowadzonym przez zespół archeologów kantonu Berno.

Źródło: livescience.com

Hubert Nowak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*