Otwarcie wystawy „Duchy Nowego Dworu Gdańskiego…”

Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski pragną zaprosić wszystkich na uroczyste otwarcie wystawy „ Duchy Nowego Dworu Gdańskiego, czyli spacer po nieistniejącym krajobrazie kulturowym miasta”, które odbędzie się 29 grudnia 2013 r. o godzinie 13:00 w sali dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego.

Wystawa i towarzysząca jej strona internetowa są rezultatem prac uczniów klas I Technikum Obsługi Turystycznej i III Technikum Informatycznego realizujących projekt edukacyjny pod tym samym tytułem w ramach VIII edycji programu Działaj Lokalnie. Od września do grudnia młodzież wzięła udział w serii warsztatów, wykładów i zajęć terenowych z zakresu historii lokalnej oraz stosowanej. Zapoznali się również z technikami fotografii zabytków oraz grafiki komputerowej. Działania te stanowiły drogowskaz do stworzenia niezwykłego spaceru po przeszłości Nowego Dworu Gdańskiego. Wystawa to zbiór kolaży starego i tego nam współczesnego miasta nad Tugą. To opowieść o tym jakie przeobrażenia przechodziła przestrzeń miejska.
Projekt „Duchy Nowego Dworu Gdańskiego, czyli spacer po nieistniejącym krajobrazie kulturowym miasta” dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Tczewie – Fundację Pokolenia, ze środków Powiatu Nowodworskiego i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*