Podbój i jego skutki w XX wieku – konferencja naukowa | Patronat medialny

Sekcja Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową „Podbój i jego skutki w XX wieku”.

Odbędzie się ona w dniach 23-24 października 2014 r. w Krakowie, w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie ograniczamy tego zaproszenia wyłącznie do studentów historii, chcemy bowiem spojrzeć na tematykę podboju nie tylko z perspektywy wojskowej czy politycznej, ale także gospodarczej, kulturowej i cywilizacyjnej. Nie chcielibyśmy też koncentrować się wyłącznie na problematyce militarnej, ale także zastanowić się, czy w dwudziestym wieku, w globalizującym się świecie, zachodziły procesy podboju przy użyciu innych (pokojowych) metod działania. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie zauważona w środowisku młodych badaczy, a dzięki interdyscyplinarnemu podejściu zostanie zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców. Pragniemy również nadmienić, że do współpracy przy organizacji konferencji zaprosiliśmy badaczy z wielu ośrodków i instytucji, nad całością przedsięwzięcia czuwają również pracownicy naukowi Instytutu Historii UJ, jak również zaprzyjaźnione instytucje: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie oraz Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa „Nila”.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2014 r. Prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres [email protected]. Opłata konferencyjna wynosi odpowiednio 70 zł i 30 zł (członkowie KNHS UJ).
Z wyrazami szacunku,
Sekcja Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Formularz znajdziecie Państwo tutaj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*