Rozstrzygnięcie konkursu: ponad 13 mln złotych otrzymają badacze epoki jagiellońskiej

Do konkursu zgłoszono „Epoka jagiellońska i jej dziedzictwo w I Rzeczypospolitej do 1795 roku” zgłoszono 36 wniosków. 30 listopada konkurs został rozstrzygnięty: finansowanie w wysokości ponad 13 mln złotych otrzymało 11 projektów.

Konkurs przeprowadzono w ramach modułu „Fundamenty” Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki: można było zdobyć finansowanie na opracowywanie i przygotowanie materiałów dotyczących Polski i jej dziedzictwa w czasach I Rzeczypospolitej: dokumentacji, a także edycji źródłowych, słownikowych i bibliograficznych. Zgłoszono do niego 36 wniosków.

30 listopada ogłoszone zostały wyniki konkursu: otóż na podstawie rekomendacji Rady NPRH finansowanie na kwotę 13017823 złotych otrzyma 11 najlepszych projektów, z czego największą kwotę, tj. 2,4 mln złotych, zdobył dr hab.. Steffen Huber na projekt „Filozoficzny Polonica philosophica orientalia. Filozofia w Rzeczypospolitej XVI-XVIII w. i historiografia filozofii w Polsce, Litwie, Białorusi i Ukrainie”. Finansowanie otrzymali także członkowie Polskiego Towarzystwa Historycznego: dr Waldemar Bukowski na badania historii sztuki, historii kultury materialnej oraz dziejów piśmiennictwa w XIV-XVI w. (ok. 1,7 mln złotych), a także prof. Krzysztof Mikulski na projekt „Epoka jagiellońska i jej dziedzictwo w I Rzeczypospolitej do 1795 r.-historia polityczna. Dzieje ustroju i parlamentaryzmu w XIV-XVI w.” (ponad 1,6 mln złotych). Pełną listę laureatów konkursu można znaleźć na stronie www.nauka.gov.pl.

Źródła: naukawpolsce.pap.pl, nauka.gov.pl, wykop.pl

Fot.:

Agata Śródkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*