Strona internetowa filmu „Powstanie Warszawskie” w nowej odsłonie

Od niedawna wydarzenia związane z tym pierwszym na świecie dramatem wojennym non-fiction można śledzić na atrakcyjnej stronie internetowej filmu. Znajdziemy tam doniesienia prasowe z całego świata, biogramy historycznych twórców filmu – powstańców warszawskich, a także fragment ścieżki dźwiękowej autorstwa Bartosza Chajdeckiego.

Jest to strona w nowej szacie graficznej. Znajduje się tam galeria kadrów z filmu, najciekawsze informacje dotyczące produkcji, biogramy współczesnych oraz historycznych twórców – autorów kronik filmowych z sierpnia i września 1944 roku.  Na stronie zamieszczono również wypowiedzi prasowe dotyczące filmu „Powstanie Warszawskie” oraz w całości utwór „Warsaw Rising”, skomponowany przez Bartosza Chajdeckiego, twórcy muzyki m.in. do „Czasu honoru”, „Misji Afganistan” czy „Chce się żyć”.

Ważną rzeczą jest zakładka „Rozpoznaj”. Znajdują się tam zdjęcia wielu nierozpoznanych powstańców warszawskich. Każdy, kto rozpozna postacie lub zna historie związane z miejscem czy sytuacją zatrzymaną w kadrze, może uzupełnić historię sprzed 70 lat. Wszelkie informacje na ten temat należy przysyłać na adres: [email protected] .

Adres strony: http://powstaniewarszawskiefilm.pl

Zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z tą wyjątkową produkcją, a poniżej zamieszczamy filmik związany z akcją „Rozpoznaj”:

Grafika: Materiały Muzeum Powstania Warszawskiego

Anna Stypułkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*