„We wczesnym to było…” – dyskusja o pochodzeniu mieszkańców ziem polskich

Już w najbliższy czwartek, 27 maja br., o godzinie 18.00 na profilu FB Muzeum Początków Państwa Polskiego rozpocznie się kolejne spotkanie, dyskusja pod hasłem „We wczesnym to było…”. Zaproszenie do rozmowy o pochodzeniu mieszkańców ziem polskich we wczesnym średniowieczu przyjął dr Dariusz Błaszczyk. Spotkanie zostało objęte przez nasz portal patronatem medialnym.

Dr Dariusz Błaszczyk jest wykładowcą Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania koncentrują się wokół historii i archeologii wczesnego średniowiecza Polski i Europy, teorii i metodologii archeologii, zastosowania badań izotopowych i molekularnych w archeologii.

Spotkania z ekspertami odbywają się w formule otwartych rozmów z uczestnikami, odpowiedzi na stawiane pytania: już dziś zachęcamy do ich zgłaszania w dyskusji pod wydarzeniem https://www.facebook.com/events/180313913993881

Cykl „We wczesnym to było…” powstaje we współpracy Muzeum Początków Państwa Polskiego z profilem FB Śladami średniowiecza oraz czasopismem Archeologia Żywa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*