WIDOWISKO HISTORYCZNE – Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą

Miasto Mława ma zaszczyt zaprosić na wielkie widowisko rekonstrukcyjne, które odbędzie się już 31 sierpnia, w sobotę od godz. 16.30. To na nim pojawi się ponad 250 rekonstruktorów, 5 samolotów i kilkanaście pojazdów. Widzowie będą mieli niebywałą okazję ujrzenia scen pirotechnicznych. Przede wszystkim jednak będzie to lekcja historii dla całej rodziny, które na długo pozostanie w pamięci. Widowisko zaszczyci swoją obecnością również Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Przed widowiskiem odbędą się na polu bitwy pokazy stateczne i dynamiczne sprzętu wojskowego- współczesnego i historycznego. Przy schronie, przy trasie nr 7 zaprezentowanie zostanie uzbrojenie i wyposażenie Wojska Polskiego z września 1939r.

Od 12.00 rekonstruktorzy zaproszą na zajęcia z łączności dzieci. Będą pokazywać jak nadawać alfabetem Morse’a i jak działa telefon polowy oraz punkt werbunkowy dla ochotników.

Po godzinie 14.00 przewidziana została prezentacja dynamiczna polskiego czołgu 7 TP i niemieckiego Panzer I, następnie pokaz artyleryjski oraz prezentacja umundurowania i wyposażenia żołnierzy polskich i niemieckich z 1939r.

Przed rozpoczęciem samej rekonstrukcji, zaprezentowane zostaną pojazdy kołowe 1939r.- polski samochód pancerny wz.34 i niemiecki kfz.13.

Na VI rekonstrukcję Bitwy pod Mławą już dziś zapraszamy !

Źródło- dobroni.pl

Grafika z nagłówka: www.bitwa1939.mlawa.pl

Justyna Cieszyńska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*