Wieczór z „Cytadelą” Tomasza Łysiaka – kostiumowa gra miejska „Styczeń wolności”

Zapraszamy na kostiumową grę miejską na podstawie powieści Tomasza Łysiaka o powstaniu styczniowym, która odbędzie się 17 grudnia 2013 roku.

Na ulicach Warszawy pojawi się patrol kozaków, który przeszukiwał będzie spacerowiczów, carska policja, pojawią się szmuglerzy oraz hrabia Aleksander Wielopolski. Na uczestników gry czekają ciekawe zadania: włączenie się w działania konspiracyjne, ucieczka przed patrolem kozaków, podrabianie dokumentów czy udział w seansie spirytystycznym, który poprowadzi konspirator podający się za medium. Scenariusz gry oparty został na fabule najnowszej książki Tomasza Łysiaka pt. „Cytadela”.

Początek gry (punkt rejestracji)  na Zamku Królewskim w Warszawie od godz. 19.00. Na uczestników gry miejskiej czekają m.in. albumy, powieści historyczne, powieści z serii „Zwrotnice czasu. Historie alternatywne”, unikalna teka grafik z czasów powstania. Dla każdego, kto weźmie udział w zabawie, nagrodą gwarantowaną będzie płyta DVD z adaptacją powieści „Wierna rzeka” Stefana Żeromskiego.

Gra miejska potrwa od godziny 19.00 do 22.00. Rejestracja uczestników zakończy się o godzinie 20.00.

Organizatorem wydarzeń i wydawcą publikacji jest Narodowe Centrum Kultury w ramach kampanii „Styczeń wolności” z okazji 150. rocznicy powstania styczniowego. Współorganizatorem gry jest Games Development, a partnerami: Zamek Królewski i Trzecia Brama.

Więcej informacji:
http://powstaniestyczniowe.nck.pl/?p=3215 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*