XI RAJD BARTKA szlakiem partyzantów NSZ

Do 25 kwietnia trwają zapisy na XI edycję Rajdu „Bartka”, który odbędzie się w dniach 2-3 maja.

Jest to marsz górski, który tradycyjnie przejdzie z Bielska-Białej beskidzkimi szlakami do Wisły, na pamiątkę zajęcia tego miasta przez odziały Narodowych Sił Zbrojnych kpt. Henryka Flame „Bartka”.
Co roku w Rajdzie bierze udział kilkadziesiąt osób z Bielska-Białej i okolicznych miejscowości, a coraz częściej pojawiają się na nim goście z najdalszych zakątków Polski.
Wędrówka górska trwa ok. 12 godzin. Na miejscu, w Wiśle uczestnicy mają okazję spotkać się z kombatantami NSZ oraz rekonstruktorami historycznymi, którzy dysponują umundurowaniem i uzbrojeniem z epoki. 3 maja w Wiśle odbywa się rekonstrukcja słynnej defilady sprzed 69 lat.

Tegoroczna edycja jest organizowana przez Zespół Szkół Zgromadzenia Córek Bożej Miłości i Strzelecki Obwód Piechoty Górskiej przy współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Beskidy”. Patronat nad imprezą objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych na Podbeskidziu oraz w imieniu księdza biskupa Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ks. Piotr Hoffmann.

Szczegóły Rajdu, regulamin i karta uczestnika znajdują się na stronie internetowej www.rajdbartka.pl. Udział w Rajdzie jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Bielska-Białej. Uczestnicy mają zapewnione wyżywienie, noclegi, przewóz plecaków oraz transport powrotny. Dla uczestników przewidziane są także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Zapraszamy! 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*