Zjazd europejskich muzealników w Tczewie

W Tczewie, gdzie mieści się Muzeum Wisły, będą miały miejsce warsztaty dla gości z Europy. Będzie to spotkanie specjalistów muzealnictwa morskiego organizowane po raz pierwszy w Polsce.

Do międzynarodowego stowarzyszenia ICMM (International Congress of Maritime Museums) należy około 200 instytucji z prawie wszystkich kontynentów. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, którego oddziałem jest Muzeum Wisły w Tczewie również należy do tego związku.

Opisując samą siedzibę muzeum, jego początki działalności sięgają końca XIX w. Mieściła się tam Fabryka Wyrobów Metalowych, a potem podczas II Wojny Światowej przebywali tam polscy wysiedleńcy. Od 1980r.budynek pełni rolę wystawienniczą. Warto dodać to, że jest to największe muzeum rzeki w Polsce a zwiedzający mogą zobaczyć wydobyte z Wisły wraki i inne zabytki.

Na tczewski zjazd przyjadą specjaliści m.in. z Danii, Niemiec, Litwy i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy poznają nowatorskie rozwiązania konserwatorskie, dokumentacje 3D oraz będą uczestniczyć  w wykładach na temat muzealnictwa morskiego.

Źródła: rp.pl, pomorskie.travel.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Radosław Dulski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*