29 grudnia 1944 roku zakończyło się trwające od dwóch dni wysadzanie Pałacu Saskiego w powietrze. Był to jeden z elementów planu Niemców zburzenia Warszawy po upadku powstania warszawskiego. Wykonaniem planu zajmowały się specjalne oddziały, tzw. Technische Nothilfe, które zniszczyły wiele obiektów i zabytków o charakterze nie tylko kulturalnym i znaczeniu historycznym, lecz także gospodarczym czy religijnym. Przy okazji rocznicy wysadzenia w powietrze klasycystycznego, nigdy nie odbudowanego Pałacu Saskiego, zapraszamy do obejrzenia poruszających zdjęć zniszczonej Warszawy.





Jebane niemieckie skurwysyny!
pierdoleni nazisci