Tego dnia 1857 roku w Zdroju urodził się Michał Drzymała, polski chłop
Michał Drzymała jest kojarzony z wozem Drzymały, który stał się symbolem walki z germanizacją na terenie zaboru pruskiego.
Michał Drzemała, nie uzyskawszy zezwolenia władz pruskich na budowę domu (ustawa z 1904 roku zakazywała Polakom stawiania domów na nowo nabytych parcelach), zamieszkał w 1904 r. w wozie cyrkowym („wóz Drzymały”) na terenie zakupionej parceli w Podgradowicach (od 1939 r. Drzymałowo). Po pięciu latach procesu sąd nakazał mu usunięcie wozu.
Zamieszkał wówczas w ziemiance, lecz też jej nie obronił. Szykanowany, musiał wreszcie sprzedać parcele. Ze składek, w tym i niemieckich katolików, zakupiono dla niego nowy, wygodny wóz.
„Wóz Drzymały” stał się rodzajem polskiej relikwii narodowej. Budził silne postawy antyniemieckie. Ostatecznie stanął w dobrze widocznym miejscu przed krakowskim Barbakanem, był podziwiany podczas obchodów grunwaldzkich w 1910 roku.
Drzymała stał się symbolem walki polskiego chłopa z polityką germanizacyjną władz pruskich. Podobne wypadki miały miejsce także na innych ziemiach polskich. Ostatecznie Drzymała nabył inną parcelę, ze starym domem, na remont którego niepotrzebna była zgoda urzędów. Zmarł 25 kwietnia 1937 w Grabównie.