15 maja 1905 roku w Nevadzie założono Las Vegas

Las Vegas – „Miasto Grzechu” na początku swojego istnienia, pełniło funkcję przystanku dla podróżujących na zachód. Dlatego też na początku XX wieku stało się popularnym miastem kolejowym. 

W roku 1931 zalegalizowano hazard, co przyczyniło się do budowy kasyn oraz hoteli, z których Las Vegas słynie. Największy rozwój przypada na lata 40. Do miasta zaczęli napływać naukowcy, co miało związek z Manhattan Project. Koniec lat 40. to czas, w którym do głosu zaczęły dochodzić organizacje przestępcze, które wybudowały i zarządzały większością kasyn w mieście.
Szybki rozwój Las Vegas w latach 50. wiązał się również z faktem, że dotychczasowe stolice hazardu, a w tym Galveston i Hot Springs, zaczęły zaostrzać przepisy, co w późniejszym czasie skutkowało całkowitym zakazaniem hazardu. Lata 60, to czas, w którym Las Vegas zaczęło zmieniać się w kosmopolityczne miasto. W 1989 roku, otwarto The Mirage. Wydarzenie to przez wielu jest postrzegane, jako przełom w historii nowoczesnego Las Vegas. Obiekt zapoczątkował erę olbrzymich kompleksów, które na kilometr biły bogactwem i przepychem. Steve Wynn (właściciel The Mirage), jest uważany za „ojca współczesnego Las Vegas”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*