Alianci wiedzieli o holocauście już dwa lata przed odkryciem obozów koncentracyjnych

Alianci byli świadomi skali tragedii narodu żydowskiego 2,5 roku przed odkryciem prawdy o zbrodni przygotowanej przez III Rzeszę.

Niedawno ujawnione zostały dokumenty ONZ, które nie ujrzały światła dziennego przez ponad 70 lat. W grudniu 1942 roku Imperium Brytyjskie, USA oraz Związek Radziecki dowiedziały się o zamordowaniu przez Nazistów dwóch milionów Żydów, a kolejne pięć milionów jest narażone na bestialską śmierć. W marcu 1943 roku minister wojny w rządzie Winstona Churchilla – Viscount Cranborne powiedział, że eksterminacja Żydów w Europie to szczególny przypadek, a Imperium Brytyjskie przygarnie wszystkich uchodźców zagrożonych na kontynencie.

W grudniu 1942 roku Brytyjski Minister Spraw Zagranicznych Anthony Eden wypowiedział w brytyjskim parlamencie słowa: niemiecka władza nie odpowiada na zapytania o mordowaniu Żydów na terenie podległym nazistowskiej, barbarzyńskiej władzy naruszającej podstawy Praw Człowieka, które doprowadzą do wytępienia narodu żydowskiego przez Hitlera.

Pan Plesh profesor na Centrum Studiów Międzynarodowych i Dyplomacji na Uniwersytecie w Londynie powiedział, że główne mocarstwa zaczęły rysować oskarżenia przeciwko zbrodniom wojennym w oparciu o zeznania szmuglerów z obozów koncentracyjnych, a także ruchu oporu działającego w krajach okupowanych przez Niemców. Jednym z dokumentów, które wpadły w posiadanie profesora Plesha, są oskarżenia pod adresem Adolfa Hitlera z 1944 roku.

Profesor Plesh powiedział także, że pomimo gromadzenia dowodów, szukania świadków, a także ściganiu setek, nazistów wszystko zostało w cieniu procesu w Norymberdze, czyli procesu na liderach III Rzeszy. Pomimo tego alianci robili niewiele, aby pomóc ludziom pod okupacją hitlerowską.

Ben Barkow – dyrektor biblioteki, w której skrywane są akta o Holokauście powiedział, że dokumenty zebrane przez profesora Plesha zmieniły narrację międzynarodowego społeczeństwa z głównego problemu zbrodni na tle seksualnym, a ujawniły prawdę o Holokauście.

Fot.: Wikimedia Commons

Błażej Filipiak

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*