Asteriks i Obeliks Imperium Smoka

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka. Nowa produkcja, w której znalazł się także Robert Makłowicz | TRAILER

Już niedługo na ekranach zagości Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka. Jaki udział ma w nim Robert Makłowicz? Obejrzyj trailer i dowiedz się więcej o nowej produkcji!

Już niedługo w kinach pojawi się Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka – piąty film z serii o dwóch najsłynniejszych Galach. Tym razem bohaterowie wybierają się do Chin, a w fabule przewija się cesarz Han Xuandi, który jest postacią historyczną. Do Galów dołączył także polski krytyk kulinarny – Robert Makłowicz.

W skrócie:

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka – kiedy, gdzie, informacje o filmie

Familijny, francuski film komediowy o dwóch najsłynniejszych Galach – Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka, będzie mieć swoją premierę na początku lutego 2023 roku. Jest to piąty film z serii o Asteriksie i Obeliksie, którzy przeżywają przygody w starożytnej Europie podbijanej przez Rzymian.

W polskich kinach film Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka pojawi się 10 lutego 2023 roku (premiera światowa: 1 lutego 2023).

Asterix i Obelix: Państwo Środka (fr. Astérix et Obélix: l’Empire du Milieu) wyreżyserował Guillaume Canet, który wcielił się także w rolę Asteriksa. Natomiast Gilles Lellouche gra rolę Obelixa. Historia oparta jest na scenariuszu Philippe’a Mechelena i Juliena Hervé.

Jest to pierwszy film aktorski o Asteriksie, który nie jest oparty na żadnym z albumów komiksowych Asteriksa i pierwszy, w którym nie występuje Gérard Depardieu w roli Obelixa.

Zdjęcia do filmu pierwotnie miały się odbyć w 2020 roku w Chinach, ale zostały opóźnione o rok i przeniesione do Francji z powodu pandemii COVID-19. Budżet filmu wynosi 72,4 miliona dolarów i jest koprodukowany przez Pathé, Les Enfants Terribles i Tresor Films z siedzibą w Paryżu.

O czym jest film Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka?

Jest 50 rok p.n.e. Tytułowi bohaterowie po raz pierwszy podróżują do cesarskich Chin. Księżniczka Fu Yi, jedyna córka chińskiego cesarza Han Xuandi, ucieka przed nieuczciwym księciem, Deng Tsin Qin. Ucieka do Galii, szukając pomocy u Asteriksa i Obeliksa, którzy są znani nawet w Szanghaju. Zdecydowali się pomóc księżniczce i wyruszają w podróż na Daleki Wschód. Na ich drodze staje jednak ich największy wróg – Gajusz Juliusz Cezar, który pragnie podbić odległą krainę. W fabule nie zabraknie także Kleopatry.

Han Xuandi – prawdziwa postać historyczna

W fabule filmu Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka przewija się postać cesarza Chin – Han Xuandi. Jego córka przybywa do Galii z prośbą o pomoc. Co ciekawe, taka postać naprawdę istniała. Był to dziesiąty cesarz chińskiej dynastii Han. Panował w latach 74-48 p.n.e. Podczas jego panowania dynastia Han prosperowała gospodarczo i militarnie, stała się regionalnym supermocarstwem. Okres ten jest uważany przez wielu za szczytowy okres całej historii dynastii Han.

Cesarz Xuan jest uważany przez historyków za pracowitego i błyskotliwego władcę. Ponieważ dorastał wśród zwykłych ludzi, doskonale rozumiał cierpienia ludności i obniżał podatki, liberalizował rząd i zatrudniał zdolnych ministrów do rządu. Był otwarty na sugestie, umocnił swoją władzę eliminując skorumpowanych urzędników.

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka – zwiastun. Obejrzyj TRAILER

Obejrzyj najnowszy trailer filmu i polski teaser z polskim dubbingiem, w którym udział wziął Robert Makłowicz.

ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA | zwiastun teaserowy | Kino Świat
ASTÉRIX AND OBÉLIX: THE MIDDLE KINGDOM Trailer (2023) Zlatan Ibrahimović, Asterix 5

Asteriks i Obeliks i Robert Makłowicz

Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników i krytyków kulinarnych, Robert Makłowicz, użyczy swojego głosu w dubbingu do filmu Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka. Ma on już doświadczenie w dubbingu w filmach „7 krasnoludków – historia prawdziwa” czy „Mami Fatale”. Niestety nadal nie wiadomo, pod którą postać Makłowicz będzie podkładać głos w Asteriksie i Obeliksie.

Jak podaje wyborcza.pl, teraz wcieli się w rolę smoka w nowym filmie o przygodach Asteriksa i Obeliksa, ale oficjalnie jeszcze nie podano informacji, pod jaką postać Makłowicz będzie podkładać głos.

Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów. Dajcie nam znać, do czyjej roli najlepiej pasowałby głos Roberta Makłowicza w kolejnym filmie o Asteriksie i Obeliksie.

Historia Asteriksa i Obeliksa

Asterix i Obelix to francuska seria filmów oparta na serii komiksów o tym samym tytule autorstwa francuskich twórców, Alberta Uderzo i Rene Goscinnego. Seria obejmuje cztery filmy (za chwilę pięć) wydane w kinach. Podobnie jak komiksy, filmy skupiają się na przygodach Asteriksa i Obeliksa, dwóch Galów w okupowanej przez Rzymian Europie.

Z pomocą magicznego eliksiru, który powoduje nadludzką siłę, maleńka wioska Galów jest w stanie się oprzeć Rzymowi. W pierwszych dwóch częściach serii bohaterów Asteriks i Obeliks grają aktorzy Christian Clavier i Gérard Depardieu. Depardieu jest jedynym aktorem, który pojawił się we wszystkich czterech filmach, a Clavier został zastąpiony przez Clovisa Cornillaca w trzecim filmie i przez Edouarda Baera w czwartym.

Oprócz Depardieu i Claviera, jedynymi aktorami, którzy pojawiają się w więcej niż jednym filmie, są Sim, który gra najstarszego mieszkańca wioski, Geriatriks, w pierwszym i trzecim filmie oraz Jamel Debbouze, który gra egipskiego architekta Edifis w drugim i trzecim filmie. Wszystkie inne role, które pojawiają się ponownie podczas serii, są grane przez innego aktora w każdym filmie. Filmy z serii to kolejno:

  • Asterix i Obelix kontra Cezar – 1999,
  • Asterix i Obelix: Misja Kleopatra – 2002,
  • Asterix na olimpiadzie – 2008,
  • Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości – 2012,
  • Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka – 2023.

Komiks z serii po raz pierwszy ukazał się we francusko-belgijskim magazynie komiksowym Pilote 29 października 1959 roku. Był tworzony przez René Goscinnego i ilustrowany przez Alberta Uderzo aż do śmierci Goscinnego w 1977 roku. Następnie Uderzo tworzył do 2009 roku, kiedy to sprzedał prawa firmie wydawniczej Hachette. Zmarł w 2020 roku. W 2013 roku nowy zespół w składzie: Jean-Yves Ferri (scenariusz) i Didier Conrad (grafika) przejął serię.

Comments are closed.