Bieg w hołdzie powstańcom

Dnia 27 lipca 7 tysięcy ludzi pobiegnie głównymi ulicami Warszawy, aby uczcić pamięć bohaterskich powstańców.

Trasa będzie prowadziła ulicami: Konwiktorską, Bonifraterską, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim, Sanguszki, do mety na ul. Konwiktorskiej.

Do wyboru są dwa dystanse: 5000 metrów oraz 10000 metrów. W przypadku pierwszego bieg rozpocznie się o godzinie 20:40 (z ulicy Konwiktorskiej), natomiast jeśli chodzi o drugi, będzie to godzina 21:00 (z ulicy Bonifraterskiej). Trasy prowadzą ulicami asfaltowymi.

Uczestnikom towarzyszyć będzie niezwykła atmosfera, płonące znicze, mrok i odgłosy bombardowania. Można także pobrać z Internetu audioprzewodnik, informujący o historii mijanych właśnie miejsc oraz on zbliżających się przeszkodach. Pamięć powstańców zostanie uczczona również minutą ciszy.

Pobiec mogą wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Jednak ze względu na to, że ilość zapisanych na bieg osób przekroczyła 7 tysięcy, a zainteresowanie udziałem w nim jest ogromne, organizatorzy postanowili utworzyć listę rezerwową, na którą można się w dalszym ciągu zgłaszać.

Bieg Powstania Warszawskiego organizowany jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach cyklu „Zabiegaj o Pamięć”. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W poprzednim wzięło udział 5 tysięcy osób.

Powstanie Warszawskie trwało 63 dni, zginęło w nim około 20 tysięcy żołnierzy polskich oraz 200 tysięcy cywilów. Zapisało się w historii jako wielki akt odwagi, heroizmu oraz poświęcenia Polaków w walce o wolność Ojczyzny.

Więcej informacji na stronie: www.wosir.waw.pl

Anna Stypułkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*