Bitwa o Poznań

Już w najbliższą niedzielę 19 lutego 2017 roku Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Warta” zaprasza do udziału w kolejnej edycji inscenizacji historycznej „Bitwa o Poznań”. Jest to największa tego typu impreza Poznaniu i jedna z największych w kraju, odwołująca się do zdarzeń z 1945 roku. Poznań w czasie wojny był ważnym punktem oporu Niemców przed nacierającymi wojskami radzieckimi na Berlin. 23 lutego padł ostatni punkt obrony nazistów w Festung Posen – Fort Winiary. Z pomocą blisko 250 rekonstruktorów i pasjonatów historii z całej Polski pragniemy przybliżyć wydarzenia zimy 1945r. Przed inscenizacją będzie można zapoznać się z dioramami nawiązującymi do tamtego okresu. Widowisko odbędzie się w Parku Cytadela na polanie za Muzeum Uzbrojenia.

Plan imprezy:

10:00 Otwarcie imprezy „Bitwa o Poznań” oraz wystawy w Muzeum Uzbrojenia. Będzie możliwość zwiedzania eksponatu z Muzeum Wojska Polskiego – dioramy grup rekonstrukcji historycznej – Wystawa broni Stowarzyszenia „Zbrojownia”. Otwarcie kuchni polowych

12:00 Składanie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów na Cytadeli

13:00 Rozpoczęcie inscenizacji historycznej „Bitwa o Poznań”

Po zakończeniu inscenizacji zapraszamy do zwiedzania wystawy Muzeum Uzbrojenia. Ponadto przed wejściem do Muzeum czekać będzie na wszystkich chętnych przewodnik ze Stowarzyszenia Architektury Militarnej, wraz z którym zwiedzić będzie można relikty Fortu Winiary.

Zdjecia: Krzysztof Czechowski Photography oraz Tomasz Jabusan Jabłoński

One Comment

  1. moi drodzy…chyba pomyłka jeśli chodzi o zdjęcia… jest dwóch autorów….

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*