Grzegorz Kucharczyk

„Cenzura pruska w Wielkopolsce w czasach zaborów” – już w przedsprzedaży!

Wydawnictwo Nowa Konfederacja rozpoczyna przedsprzedaż książki „Cenzura pruska w Wielkopolsce w czasach zaborów” autorstwa prof. Grzegorza Kucharczyka. Pozycja została objęta przez nasz portal patronatem medialnym i poświęcona jest analizie systemu cenzury wprowadzonego przez władze pruskie na terenie Wielkopolski w okresie zaborów.

Prof. Grzegorz Kucharczyk będąc znanym specjalistą z dziedziny historii Prus i samych Niemiec omawia w niej różne aspekty działalności cenzury pruskiej, takie jak: jej organizację, metody pracy, a także wpływ na życie kulturalne, polityczne i społeczne regionu. Autor opisuje również różne przypadki cenzury, w tym zakazy wydawnicze i konfiskaty publikacji, a także sankcje wobec autorów i wydawców naruszających prawa cenzury.

Książka ta jest ważnym źródłem informacji dla osób interesujących się historią Wielkopolski oraz historią cenzury i wolności słowa w ogóle. Dzięki tej publikacji można lepiej zrozumieć, jak cenzura wpływała na życie społeczne i kulturalne regionu, jakie były jej ograniczenia i skutki dla rozwoju intelektualnego oraz wolności słowa. Nasza redakcja znając dorobek Pana Profesora gorąco poleca tę pozycję, którą możesz kupić TUTAJ

Prof. Grzegorz Kucharczyk – historyk, autor kilkudziesięciu monografii naukowych poświęconych historii Prus i Niemiec w XIX i XX wieku, dziejom stosunków polsko-niemieckich oraz historii myśli politycznej, m.in. „Christianitas – między Niemcami i Rosją”, „Prusy, Rzesza i Mitteleuropa. Wokół niemieckiego tła Aktu 5 listopada 1916”, „Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji”. Pracownik Instytutu Historii PAN oraz prorektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Członek Rady Instytutu Zachodniego w Poznaniu. W 2021 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Comments are closed.