Chazarowie. Polityka, kultura, religia. VII-XI wiek | Patronat medialny

Na rynku ukazała się kolejna ciekawa książka – Chazarowie. Polityka, kultura, religia. VII-XI wiek. Tytuł został objęty przez nasz portal patronatem medialnym.

Książkę można nabyć tutaj – Chazarowie. Polityka, kultura, religia. VII-XI wiek.

Książka w serii Korzenie Europy, skupiająca się na dziejach Państwa Chazarów – prototureckiego ludu, który w VII–XI wieku panował na terenach obecnej wschodniej Ukrainy i Kaukazu. Wykorzystując dostępne źródła, wyniki badań archeologicznych i zasoby literatury światowej, autor przedstawia dzieje polityczne, gospodarcze, społeczne, ustrojowe i religijne Chazarii. Pokazuje przyczyny upadku tego państwa oraz niezwykle ciekawą i złożoną kwestię konwersji elit chazarskich na judaizm, a także relacje z głównymi sąsiadami: Bizancjum i kalifatem.
O autorze:

Jarosław Dudek – profesor historii na Uniwersytecie Zielonogórskim, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego, uczestnik prac Komisji Bizantynologicznej przy Komitecie Nauk o Kulturze Antycznej PAN oraz Komisji Bałkanistyki przy Wydziale I PAN w Poznaniu. Odbył stypendium naukowe w Republice Macedonii (1991) oraz brał udział w badaniach archeologicznych w Novae-Svištov w Bułgarii. Autor publikacji i artykułów na temat Bizancjum i ludów koczowniczych.

 

Format: B5
Oprawa: miękka i twarda
Liczba stron: 504

ISBN: 978-83-01-18308-0
Wydawnictwo Naukowe PWN, 2016

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*