Duma Szlachecka – wesprzyj projekt

Duma Szlachecka to badanie historii Rzeczpospolitej Szlacheckiej w sposób umożliwiający odtworzenie wszystkich jej realiów. Celem projektu jest budowa gry, będącej zarazem interaktywnym kompendium wiedzy i płaszczyzną wymiany źródeł, treści i poglądów związanych z tematyką.

Wybór gry jako formy wykładu historii potraktowany jest brakiem narzędzia do aktywnego odtwarzania realiów, a także do tworzenia eksperymentalnych symulacji wydarzeń i badania ich długofalowych skutków.

Na chwilę obecną udało się objąć rozgrywką geografię Rzeczpospolitej, architekturę szlacheckiego folwarku, gospodarkę folwarczną z systemem pańszczyźnianym i handel. Trwają prace nad rozwinięciem i implementacją aspektu militarnego – możliwością powołania swoich własnych wojsk i umożliwieniem graczom wzajemnego zajeżdżania swoich folwarków.

W tym celu rozpoczęto zbiórkę funduszy na portalu wspieram.to. Zbiórka umożliwi dokończenie prac nad projektem w stopniu, który pozwoli otworzyć grę dla wszystkich graczy. Zapraszamy do zapoznania się z projektem i wsparcia

2 komentarze

  1. Jest możliwość pograć w jakąś beta wersję?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*