Dzień Pamięci o majorze Hubalu

Szaniec jest miejscem szczególnym, gdzie major poległ z rąk Niemców. Obawiając się legendy „szalonego majora”, okupanci zabrali jego ciało i pochowali w nieznanym miejscu. Jak to wygląda dzisiaj? Dariusz Szymanowski – prezes Stowarzyszenia „Wizna 1939” poinformował zgromadzonych o stanie poszukiwań miejsca spoczynku śp. mjr. Henryka Dobrzańskiego. Pomimo tego, że badania genetyczne odkrytych przez ponad rokiem szczątków bohatera trwają, to nadal prowadzone są poszukiwania świadków, kwerendy archiwalne i ustalanie drogi, którą mogło przebyć ciało. Jak dotąd ustalono, ślad urywa się w tomaszowskich koszarach, które w tamtym czasie zajęte były przez Niemców.

W związku z tym Stowarzyszenie „Wizna 1939” zwraca się z uprzejmą prośbą o wszelkie informacje, które mogą okazać się istotne dla sprawy. O stanie poszukiwań miejsca spoczynku mjr. „Hubala” informujemy na stronie internetowej.

http://wizna1939.eu/index.php/114-informacja-o-stanie-poszukiwan-miejsca-spoczynku-sp-mjr-henryka-dobrzanskiego-hubala

http://historykon.pl/informacja-o-stanie-poszukiwan-miejsca-spoczynku-sp-mjr-henryka-dobrzanskiego-hubala/

Kontakty do Stowarzyszenia „Wizna 1939” można znaleźć pod linkiem:

http://wizna1939.eu/index.php/kontakt

Będziemy niezmiernie wdzięczni za wszelkie sygnały, które mogą przybliżyć zakończenie tej ważnej dla wszystkich sprawy. Mamy nadzieję, że kolejna rocznica śmierci bohaterskiego majora przyniesie efekty w postaci identyfikacji jego szczątków.

Marcin Sochoń

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*